VAY KOMÜNİST VAY 1.5 MİLYONLUK İHALE 450 BİN TL'YE NASIL YAPILIR ? - AgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı HaberleriAgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı Haberleri

SON DAKİKA

KÜRT AİLEYE 2. SALDIRI ; 7 ÖLÜ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

UNUTULMADIN GÖKHAN CERŞİT ….

GÜNDEM, YEREL HABERLER

TAŞLIÇAY’DA KORKUTAN KAZA

GÜNDEM, YEREL HABERLER

VAY KOMÜNİST VAY 1.5 MİLYONLUK İHALE 450 BİN TL’YE NASIL YAPILIR ?

Bu haber 11 Mart 2021 - 15:45 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

Türkiye’nin tek Komünist belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Tunceli belediyesinden ihaleyi kaldırıp yapılacak olan çalışmaları kendi öz kaynakları ve halkın desteği ile yapıyor.

Komünist başkan Maçoğlu

Tunceli Belediyesi bütçesinde tasarruf sağlanması amacıyla ihale sistemini kaldırdıklarını, kentteki tüm işlerin, belediye ve halkın desteği ile yapıldığını söyledi.

Tunceli belediyesi 2 yıldır kaldırım , yol, park, altyapı ve inşaat gibi hizmetleri ihalesiz gerçekleştirdi.

Yol genişletme çalışması için çıktıkları ihalenin 1 milyon 400 Bin TL olduğunu duyan başkan ihaleyi iptal edip belediyenin öz kaynakları ve halkın desteği ile yol genişletme çalışmasını 450 Bin TL’ye mal ederek yüzde 60 oranında kâr sağladı.

‘ BELEDİYELER ÜRETMELİ ‘

Belediyeler artık üretime geçmelidir , belediye öz gücünü kullanmalı.

Bu şekilde bir başkasını zengin etme çabasına girmemelidir.

Belediyelerin sınırlı bütçesi var. Üç beş lira’nın  hesabını yapıyoruz ki hizmete daha çok yoğunlaşalım. Aslında yapmak istediğimiz buydu diğer yolu da ihaleyle yapmış olsaydık bütçemiz bu yola yetmeyecekti.” dedi.

belediyeler için 1 milyon lira  çok ciddi para. Aracımızın yetmediği projelerin dışında bundan sonra tüm işleri ihale ile  değil kendi imkanlarımızla yapacağız. Parkımızı, bahçemizi, yolumuzu ve sokağımızı kendimiz yapacağız. Bu şekilde belediyenin giderini kısıp daha fazla hizmet etmek amacımız.

Halkın parasının ne şekilde kullanıldığını da herkes şeffaf bir şekilde görecektir dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.