ULU CAMİİ GÖZ GÖRE GÖRE ÇÜRÜYOR - AgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı HaberleriAgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı Haberleri

SON DAKİKA

KÜRT AİLEYE 2. SALDIRI ; 7 ÖLÜ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

UNUTULMADIN GÖKHAN CERŞİT ….

GÜNDEM, YEREL HABERLER

TAŞLIÇAY’DA KORKUTAN KAZA

GÜNDEM, YEREL HABERLER

ULU CAMİİ GÖZ GÖRE GÖRE ÇÜRÜYOR

Bu haber 12 Mayıs 2021 - 17:37 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

Dönemin valisi Süleyman ELBAN ve emniyet müdürü Nihat ÖZEN’in açılışına katıldığı Ağrı’nın en büyük camii’si olan ulu camii , inşaatı bitmeden hizmete açılmış.

2013 yılında temeli atılan Ağrı’nın en büyük 4500 kişilik camisi kışın cemaati dondururken yazın ise akan çatısı ile ibadete gelen insanların tepkilerini çekiyor.

SIVALARI DÖKÜLÜYOR , ÇATISI DAMLIYOR

 

2019 yılında 6 yıllık inşaat sürecinin ardından hayırseverlerin yardımı ile yapılan ulu camii’nin alt katı , tuvaletleri ve otopark alanı nem ve rutubetten dolayı çürümeye başlamış durumda.
Zaman zaman namaz kılan cemaat’in üzerine dökülen sıva parçaları ise camii’nin üstün körü ve alelacele hizmete açıldığını gösterir durumda.
Camii tavanı üzerinde bulunan cam’lar ise montaj sürecinde herhangi bir kontrolden geçmediği için içeriye su damlatmaya hatta bazı camların montajının dahi yapılmadığı sadece üzerine konulduğu bilgisine ulaşıldı.

2 YILLIK CAMİ’NİN ALT KATI HARABE

Kadın ve arkek tuvaletleri’nin bazı bölümleri sıvalanırken bazı bölümlerinde ise hiç sıva yok.
Otopark bölümü tamamen duvarları nem almış , sıvaları ve kireçleri dökülmüş durumda iken dış çevresinde ise sıvaların döküldüğü , merdivenlerin dağıldığı , çevre düzenlemesi ve temizliğinin yapılmadığı gözlendi.

GEREKSİZ MASRAFLAR YAPILDI

Yardımsever insanlar tarafından yaptırılan camii de gerekli olan çalışmalardan çok gereksiz çalışmaların yokluğu dikkat çekti.
Sıvası , boyası , fayansları hatta güvenlik kameraları dahi olmayan camii’de , hiçbiryere açılamayan hatta önünde duvar olan bölüme 26 bin lira’lık otomatık garaj kapısı yapıldı.
Elektrik tesisat kabloları dışarda olan ve bazı bölümlerde ise sonradan elektrik tesisatı çekilmesine rağmen eksikleri bitmiyor.
Gayrı resmi olarak 7 milyon tl’ye mal olan camii için , camii cemaati biran önce eksikliklerin giderilmesini ve müslümanlara yakışır bir ibadethane olması için harkesi yardıma çağırdı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.