HAMUR İLÇESİNDEKİ ÇÖZÜLEMEYEN YOL SORUNU ! - AgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı HaberleriAgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı Haberleri

SON DAKİKA

BU SAĞLIK SORUNU BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ…

Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, YEREL HABERLER

DENETİMLER ARTIYOR, CEZALAR KESİLİYOR

GÜNDEM, SAĞLIK, YEREL HABERLER

HAMUR İLÇESİNDEKİ ÇÖZÜLEMEYEN YOL SORUNU !

Bu haber 06 Mart 2021 - 20:39 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

25 yıl hamur belediyesinde otobüs , kamyon şoförlüğü ve kepçe operatörlüğü hizmet veren aynı zamanda kalp ve akciğer rahatsızlığı olan vatandaşın evi’nin yolu birtürlü yapılmıyor.

Hüseyin Aldemir isimli vatandaş tarafından bize ulaştırılan görüntü ve bilgilere göre yolu yapılmayan eski belediye çalışanı ve kronik rahatsızlığı olana vatandaş’a hamur belediye’si tarafından ” Batıdaki çocuklarının yanına tatile git” dendi.

 

Hüseyin Aldemir yaptığı açıklamada ;

Son belediye seçimlerine yakın bi zamanda evimizin yolu tapulu sahibi tarafından kapatıldı. Gerçek yol olan imarlı yolumuzun açılması için hamur belediye başkanına müracaatta bulunduk. İlk zamanlarda secim sürecini bahane olarak gösterdi. İstimlak etmesi gereken arsanın rakiplerine ait olması ve harcayacağı paranın secimde kullanacağı bütçesini sarsmasi gibi planları vardı ve bir şekilde seçimleri bekledik. Tabi bu aşamada türlü türlü bahaneler dalga geçer gibi ifadeleri oldu. Babama batıdaki çocuklarının yanına tatile git demesi 60 yıllık sorununuz beni buldu. Arsa sahipleri ile ters düşerim .

İçişleri bakanlığı , Cumhurbaşkanlığı vs makamlara sikayetlerimizi yaptık mevsim şartlarını bahane göstererek bi şekilde işin içinden sıyrıldı 2 yıl oldu hala bekliyoruz.

Kendisiyle son yaptığım telefon konuşmasında insanların tarlasına girip yolunuzu acarsam birbirimizi öldürürüz bi yol için ölelim mi dedi.

Kendisine kanun var hukuk var dediğimde Kürtler kanun kural bilirler mi dedi. Evimizde 65 yaşında akciğer ve kalp hastası olan babamız var  ilkbaharda , sonbaharda ve kışın evimize araç gelemiyor.

Eski il başkanı Abbas Aydın ve milletvekili Ekrem Çelebi’de konuyla ilgili defalarca arandı ama hicbir olumlu tepki vermediler. Bir an önce bu problemin yasal yollardan çözüme kavuşturulmasını ve seçim sürecinde söylenen sözlerin tutulmasını istiyoruz dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.