DOKTOR AYRI , SAĞLIK MÜDÜRÜ AYRI TELDEN... - AgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı HaberleriAgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı Haberleri

SON DAKİKA

KÜRT AİLEYE 2. SALDIRI ; 7 ÖLÜ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

UNUTULMADIN GÖKHAN CERŞİT ….

GÜNDEM, YEREL HABERLER

TAŞLIÇAY’DA KORKUTAN KAZA

GÜNDEM, YEREL HABERLER

DOKTOR AYRI , SAĞLIK MÜDÜRÜ AYRI TELDEN…

Bu haber 17 Temmuz 2021 - 12:36 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

 

Dün Ağrı eğitim ve araştırma hastanesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

İddialara göre acilservis doktoru ; Hastalara bakmıyorum , gidin istediğiniz yere şikayet edin diyerek sedyede’ki hastayı bırakarak gitti.

Ağrı eğitim ve araştırma hastanesine dikişlerini aldırmak için giden hasta  kadın , doğum acil servisinde muayene sırası beklerken doktor odayı terk edip çıktı.

 

BUDA DOKTOR KRİZİ ‘ HASTA BAKMIYORUM , İSTEDİĞİNİZ YERE ŞİKAYET EDİN’

İddialara göre kadın doğum bölümünün acil servisinde görevli olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı M.F.A isimli doktor , sırada  bekleyen hastalara hemşireyi göndererek ‘ hastalara bakmıyorum , istedikleri yere şikayet etsinler ‘  bilgisini ilettikten sonra odayı terkedip dışarı çıktı.

Sıra bekleyen hasta ve hasta yakınlarının gözü önünde odayı terkedip giden doktor çoğu izin alarak muayeneye gelen insanları mağdur ettiği yetmezmiş gibi yaptığı çıkış ile tepki topladı.

HASTAYI SEDYE’DE BIRAKIP GİTTİ

Muayene sırası bekleyen hastalardan N.E. ‘ hemşirenin bu açıklaması ve doktorun odayı terketmesinin ardından odaya girdiğimde muayene sedyesinde bir kadının uzandığını gördüm.

Sedyede uzanan kadın bir müddet bekledikten sonra doktorun gelmediğini görünce giyinip gitmek zorunda kaldı.

Doktor ve sağlık çalışanlarının bu tür çıkışları yaparak insanları mağdur etmesinin etik bir tarafı yok ayrıca bu gücü kimden ve nerelerden alıyorlar dedi.

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ ‘ CİMER’E ŞİKAYET EDİN ‘ DEDİ

Dün yaşanan olayın ardından Ağrı il sağlık müdürü Dr Coşkun DAHARLI’ya iletilen iddialar için yaptığı açıklama Ağrıda ki sağlık sorunlarını nedenlerine örnek cevap niteliğinde oldu.

Konu ile ilgili herhangi bir işlem ve inceleme başlatılacağı sorulan DAHARLI ‘ ben aradım şimdi hasta bakıyor sorun yok. Şikayet varsa CİMER ve hasta hakları birimine şikayette bulunabilirler açıklaması yaptı.

CİMER veya hasta hakları birimine şikayeti yönlendiren Sağlık il müdürü , bulunduğu makamın amacının farkında olmadığını , şikayeti dahi başka yerlere yönledirerek mesuliyet almaması korkunun yada çıkar çatışmasının olduğu yönünde söylentilere neden oldu.

Göreve başlarken ettikleri HİPOKRAT yeminine sadık kalmayarak statü ve çıkar savaşlarının başlatıldığını  belirten hasta yakınları böyle insanların görevden men edilmesi gerektiğini ,  gerçek manada görevini yapan sağlık çalışanlarının adının kirlenmemesi adına işlem başlatılması gerektiğini belirttiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.