DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ YKS SINAV ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAK - AgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı HaberleriAgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı Haberleri

SON DAKİKA

BU SAĞLIK SORUNU BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ…

Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, YEREL HABERLER

DENETİMLER ARTIYOR, CEZALAR KESİLİYOR

GÜNDEM, SAĞLIK, YEREL HABERLER

DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ YKS SINAV ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAK

Bu haber 18 Şubat 2021 - 21:54 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Doğubayazıt belediyesi YKS sınavına giren tüm öğrencilerin sınav ücretleri’ni ödeyeceğini açıkladı.

Doğubayazıt belediyesi yaptığı açıklamada

 

Gençlerimizin Eğitimine Bir Destek de Bizden
Belediye Başkanımız Yıldız Acar gençlerimizin eğitim hakkını en kaliteli biçimde kullanması için bu sene YKS sınavına giren öğrencilerin sınav ücretini karşılayacak.
Başkanımız Yıldız Acar çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini inşa etmesi için gösterdiği her çabanın yanında olacağının sözünü vermişti. Bu sözünü tutan başkanımız, 2021 YKS sınavına giren öğrencilerimizin sınav ücretinin belediyemiz tarafından karşılanması için gerekli talimatları verdi.
Konuya dair açıklama yapan Başkanımız Acar; “Çocuklarımızın Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze YKS ücretlerini ödeyemeyecek durumda oldukları yönünde müracatlarını üzülerek öğrendim.
Belediye olarak asli görevimiz tabi ki yol yapmak, çöp toplamak. Ama bunun yanında en önemli görevlerimizden biri de gençlerimizin yani geleceğimizin yolunu açmak, Doğubayazıt’ımızın çocuklarını farklı mecralara sapmadan ilimle, sanatla, edebiyatla buluşturmaktır.
Gençlerimizin bu çaresizliğine sessiz kalmamız tabi ki düşünülemezdi.
Gençlerimizin geleceğinin ekonomik nedenlerle sekteye uğraması insanlığımızı yaralayacağı gibi kamusal sorumluluğumuzu da gölgeleyecektir. Bu sorumluluk bilinci ile YKS sınavına girecek sosyal yardım alan ailelerimizin 12. sınıf öğrencilerinin 2021 YKS sınav ücretlerini Belediyemizce karşılama kararı aldık.
Çocuklarımızın hayallerine erişmesi ve eşit eğitim imkanına kavuşması için Doğubayazıt Belediyesi olarak yanlarında olduğumuzu ve bundan sonraki süreçte de eğitim desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğimizi hatırlatarak tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.