BU SAĞLIK SORUNU BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ... - AgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı HaberleriAgriAjans.com.tr | Ağrı Haber ve Ağrı Haberleri

SON DAKİKA

KÜRT AİLEYE 2. SALDIRI ; 7 ÖLÜ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

UNUTULMADIN GÖKHAN CERŞİT ….

GÜNDEM, YEREL HABERLER

TAŞLIÇAY’DA KORKUTAN KAZA

GÜNDEM, YEREL HABERLER

BU SAĞLIK SORUNU BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ…

Bu haber 02 Mayıs 2021 - 1:07 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

 

Kısmi kapanma genelgesinde açıkça ilaç ve tıbbi cihazlara ilişkin faaliyet yürüten iş yerleri ve burda çalışanlar muaf tutulur ibaresi olmasına rağmen gözlükçülerin kapanmasına Optisyenler ve gözlükçüler odası Ağrı il temsilcisi Mehmet BİLİK’ten tepki geldi.

Covid-19 nedeni ile tam kapanmanın başladığı şu günlerde hangi kurumun açık hangi kurumun kapalı olduğu yılan hikayesine dönmüş durumda.

Yasal bir kısıtlama olmamasına rağmen kapalı olan optisyen mağazaları için , Optisyenler ve gözlükçüler odası Ağrı il temsilcisi Mehmet BİLİK’ten tepki geldi.
Optisyenler ve gözlükçüler odası Ağrı il temsilcisi Mehmet BİLİK yaptığı açıklamada ;
Tam kapanma kararları kapsamında hafta içi ve hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 nisan 2021 perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde kararlaştırılan kısmi sokağa çıkma yasağı süresince hiç kimse göz sağlığı adına bişey yapamayacak.
Hastane ve sağlık kuruluşlarının açık olacağı duyurusunun ardından göz polikliniğinde muayene olan bir hastanın eczanesi durumunda olan gözlükçüler herhangi bir neden olmaksızın kapalı durumda.

REÇETELERİN SÜRESİ 10 GÜN AMA BİZ 17 GÜN KAPALIYIZ

Göz polikliniğinde tedavi olan bir hasta kendisine verilen reçete ile ne yapabilir , bu halk sağlığını olumsuz etkilemektedir. Resmi olarak muayene olan bir hastanın reçetesinin süresi 10 gün olmasına rağmen 17 gün boyunca kapalı olacak olan gözlükçüler’den herhangi bir hizmet alamayacaklar.
Polis , asker veya şoför farketmeksizin göz muayenesinin ardından gözlük veya tıbbi araç alamayacaklar dolayısı ile bize dayatılan bu durum başlı başına sağlık sorunudur.
Sağlık Bakanlığı’nın bu durum hakkında biran önce harekete geçmesi gerekmektedir ‘ ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.